AT 95e

Wkładka gramofonowa MM Audio-Technica AT95E

Audio-Technica AT95E przekonuje doskonałą wydajnością dla średnio zaawansowanych systemów. Swoje możliwości zawdzięcza diamentowej igle eliptycznej i konfiguracji dual magnet.

Wykorzystując taką samą konstrukcję dual magnet jak znakomite wkładki Audio-Technica AT440MLa i AT150MLX, model AT95 zdobył popularność wśród średnio zaawansowanych entuzjastów, dla których istotną zaletą jest doskonała relacja jakości do ceny.

Jednym z najważniejszych jak nie najważniejszym elementem budowy każdej wkładki gramofonowej jest igła odpowiadająca za odczytywanie sygnału zapisanego w rowku płyty gramofonowej. W zależności od zastosowanego profilu zakończenia igły może ona odczytać większą lub mniejszą ilość informacji zapisanych w rowkach płyty, a kształt szlifu może także wpływać na szybkość zużywania się płyty i samej igły. Poniższe zestawienie obrazuje podział wkładek Audio-Technica ze względu na wielkość i kształt końcówki igły oraz powierzchnię styku z rowkiem płyty gramofonowej.

Wkładka gramofonowa MM Audio-Technica AT95E Audio-Technica AT95E przekonuje doskonałą wydajnością dla średnio zaawansowanych systemów. Swoje możliwości zawdzięcza diamentowej igle eliptycznej i konfiguracji dual magnet. Wykorzystując taką samą konstrukcję dual magnet jak znakomite wkładki Audio-Technica AT440MLa i AT150MLX, model AT95 zdobył popularność wśród średnio zaawansowanych entuzjastów, dla których istotną zaletą jest doskonała relacja jakości do ceny. Jednym z najważniejszych jak nie najważniejszym elementem budowy każdej wkładki gramofonowej jest igła odpowiadająca za odczytywanie sygnału zapisanego w rowku płyty gramofonowej. W zależności od zastosowanego profilu zakończenia igły może ona odczytać większą lub mniejszą ilość informacji zapisanych w rowkach płyty, a kształt szlifu może także wpływać na szybkość zużywania się płyty i samej igły. Poniższe zestawienie obrazuje podział wkładek Audio-Technica ze względu na wielkość i kształt końcówki igły oraz powierzchnię styku z rowkiem płyty gramofonowej.

Najlepsza wkładka w średniej klasie hi-fi, piękne, naturalne brzmienie z bardzo dobrą dynamiką i lokalizacją na scenie, dokładny szlif eliptyczny, uniwersalny uchwyt 1/2” w systemie MM ( Moving Magnet)

WKŁADKA GRAMOFONOWA Z DIAMENTOWĄ ELIPTYCZNĄ IGŁĄ

AUDIO-TECHNICA AT 95 E

– Eliptyczna diamentowa igła 0,4 x 0,7.

– Napięcie wyjściowe: 3,5 mV (przy 1 kHz, 5 cm / s).

– Pasmo przenoszenia: 20-20000 Hz.

– Kanały Saldo: do 2,0 dB.

– Separacja kanałów:> 20 dB (przy 1 kHz).

– Rezystancja obciążenia: 47 kOhm.

– Pojemność: 100-200 pF.

– Zakres ciśnienia: od 1,5 do 2,5 gramów.

– Zalecane ciśnienie: 2,0 g (20 mN).

– Kąt w pionie: 20 °.

– Impedancja: 2,8 Kohm (przy 1 kHz).

– Indukcja: 400 mH (przy 1 kHz).

– Waga: 6,5 gram.